Објавено на:

(Видео) Оренбург го сруши рекордот: Развиорено руско знаме долго 1300 метри

t

Оренбург постигна рекорд: Развиорено руско знаме долго 1.300 метри

Повеќе од 3.000 жители на регионот Оренбург развиле тробојка долга 1.300 метри во чест на Денот на руското знаме, поставувајќи рекорд, соопшти регионалната администрација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров: Американската политика на воена конфронтација со…

Политиката на воена конфронтација на САД и…

Паника во САД и Јапонија: Не можат…

Вашингтон и Токио нема да можат да…

Британско разузнавање: Се намалува поддршката за Русија…

Британското Министерство за одбрана во најновиот извештај…

Стапува на сила ограничувањето на цената на…

Европската унија во службениот весник ја објави…

Бега од Русија? Основачот на “Путинка” добил…

Рускиот милијардер Василиј Анисимов, сопственик на компанијата за…