Објавено на:

(Видео) Останаа само рушевени: Еве како изгледа во моментов Мариопол

t

Украинскиот град Мариупол беше еден од најбомбардираните од руската армија, па од него останаа само рушевини, како што може да се забележи во снимките кои беа направени со дрон.

Руските воени сили почнаа инвазија во Украина на 24 февруари, а од почетокот на војната досега загинаа 2.500 жители во градот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ФФМ повика на поддршка и апелира на…

„Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и…

(Видео) Русите го одиграа првиот натпревар по…

Руската фудбалска репрезентација е исклучена од сите…

Африканската свинска чума се заканува да збрише…

Африканската свинска чума се заканува да збрише…

ОАЕ ќе ја снабдуваат Германија со течен…

Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) и Германија, за…

Во пожарот на пазарот во близина на…

Голем пожар избувна попладнево во магацинот на…