Објавено на:

(Видео) Откриен огромен тунел за пренос на дрога од Тухуана до Сан Диего – запленети наркотици вредни 25 милиони долари!

t

Откриен огромен тунел за дрога од Тихуана до Сан Диего – запленети наркотици вредни 25 милиони долари

Американските гранични власти пробиле тунел долг 500 метри што ги поврзува Тихуана и Сан Диего, кој се користел за шверц на дрога во САД.


Запленета е дрога вредна 25 милиони долари, а шест лица се уапсени.
Пронајдени се 800 килограми кокаин, 75 килограми метамфетамин и килограм и пол хероин.

Тунелот е најмалку 15-ти по ред откриен од 2006 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Ги фатија живи: Уапсени дилери од…

Претрес во Куманово, приведени двајца дилери затекнати…

(Фото) Македонска фирма си нарачала кокаин од…

Албанската полиција синоќа во Драч запленила 45,5…

Вработените во супермаркет се шокирале: Пронајден половина…

Чешката полиција заплени голема пратка кокаин во…

Приведен дилер од Долно Коњари

Полицијата, при СВР Скопје вчера уапсиле 29-годишник…