(Видео) Охрид е горд на својот ХЕРОЈ: Марко исплива 64 километри на релација Охрид-Струга-Св. Наум-Охрид

t

Нешто после 09:30 часот, охридскиот пливачки херој Марко Пејчиновски успеа да го заврши своето десетто и најдолго препливување за ова лето долго неверојатни 64 километри на релација Охрид-Струга-Св. Наум-Охрид.

Тој го започна подвигот вчера во 11:56:31 часот, а со денешното препливување, Марко ќе го исполни ветувањето дадено на почетокот на летото, кога најави 10 препливувања и околу 250 испливани километри.

Бројни охриѓани го пречекаа на Градскот пристаниште, горди на својот Марко.

ЛИНК од видеото

Извор: Охридпрес

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Како на филм: Оперативно-тактичка вежба на…

Денеска, во Охрид се одржа демонстрација на…

(Видео) И вечерва искршен бугарскиот клуб во…

По трет пат е искршен бугарскиот клуб…

Да не ги мислите: Полицијата е фокусирана…

Полицијата е фокусирана на пронаоѓање на сторителите,…

Среде криза општина Охрид ќе гради голф…

Среде голема економска и енергетска криза, додека…

Хаос во Охрид: Бугарин уапсен пред бугарскиот…

Лице од Софија, Република Бугарија со два…