Објавено на:

(Видео) Падна Лиман – упориштето на украинските сили во Доњецк

t

Упориштето на Доњецк падна во рацете на руските вооружени сили.

Советник од Киев изјави дека Украина ја изгубила контролата врз градот Лиман. Некои медиуми го опишаа Лиман како големо упориште во регионот Донбас и има клучна железничка линија за комуникации и набавки.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полски медиум: Калининград можеше да биде наш,…

Полски "Онет": Калининград можеше да биде наш,…

Путин “удри метла”: Големи промени во командата…

Руското Министерство за одбрана соопшти дека раководството на централните…

(Видео) Тешко на Украинците: Русија објави снимки…

Руското Министерство за одбрана објави снимка од…

Да ја прогласат за народен херој: Украинска…

Војниците поставувале мини кога коза, која побегнала…

Друго е кога ќе се спомне Сармат:…

Украина веројатно нема да презема чекори за…