(Видео) Палевски: Зошто ниту еден политичар не побара прекин на преговори со ЕУ?!

t

Не постои политичар македонски со интегритет, да даде изјава, а не дај Боже да ги укочи овие европски интеграции, вели во денешната епизода на Тешки муабети Љупчо Палевски – Палчо.

Според Палевски Македонија треба да се закани со прекин на преговорите со ЕУ, со што ќе се стави Унијата во положба да бара преговори со Македонија, наместо сегашната обратна ситуација.

Палевски истакна дека ниту еден политичар не побара прекин на преговорите со ЕУ, дури ни Апасиев кој демонстративно ги фрли хартиите од францускиот предлог за време на посетата на претседателката на ЕК, Урсула Фон дер Лајен на Собранието на РМ кога се гласаше за францускиот предлог.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ванковска: Кога ќе се свестиме дека овде…

Повлекувањето на бугарскиот амбасадор од Македонија е,…

Срѓан Керим: Македонија од ЕУ заслужува поинаков…

Ситуацијата со Бугарија треба да се реши…

Дачиќ: Членството во ЕУ останува стратешка цел…

Членството во Европската Унија останува стратешка цел…

ЕУ да даде приоритет на интеграцијата на…

Италијанската премиерка Џорџа Мелони изјави денеска дека…

Проширувањето се враќа меѓу првите три приоритети…

Европскиот комесар за проширување, Оливер Вархеји, порача…