(Видео) Палевски: Ќе се отвори нов бугарски клуб во сред Скопје – Член на ВМРО-ДПМНЕ дал под кирија простор за клубот

t

Сметам дека Ламбе Алабаковски е изманипулиран за да успее протестот на Мицкоски на 18ти јуни, вели Љупчо Палевски во денешната епизода на Тешки муабети.

– Еве да кажам дека член на ВМРО-ДПМНЕ дал простор под кирија на Бугарите и дека за кратко во сред Скопје ќе се отвори нов бугарски клуб.

Барем кога се отвараат нека ги крстат на пример Васил Левски, не по некој крвник за македонскиот народ, вели Палевски.

Следете ја епизодата во живо на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=599051734702296&notif_id=1654887882236107&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ