Објавено на:

(Видео) Пеколна атмосфера на “Рекорд”: Навивачите и фановите го прославуваат роденденот на ФК Вардар!

t

На денешен ден, пред точно 75 години се роди фудбалскиот клуб Вардар, најтрофејниот колектив во нашата земја и симбол и вистински репрезент на Македонија. Најпопуларниот фудбалски македонски бренд се роди на 22 јули во киното „Вардар“, со спој на двата најдобри клубови на територијата на главниот град Скопје, Македонија и Победа. Причината била едноставна – создавање на моќен спортски колектив кој ќе го обедини главниот град.

Навивачите и фановите на Вардар денеска го прославуваат неговиот роденден, а истите создадоа пеколна атмосфера на “Рекорд”.

Среќен роденден Вардар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардар се излеа кај Зелениково: Доколку има…

Регионалниот Центар за управување со кризи- Скопје,…

(Фото) Продолжува реконструкција на зеленилото по кејот…

Продолжува обновувањето на зеленилото низ Скопје и…

Најнова вест: Извадено телото на жената која…

Денеска специјалците од полициската единица Тигри во…

Уште не е пронајдено телото на 55-годишната…

Телото на 55-годишната жена од велешкото село…

Драма на Камен мост утрово: Спасен човек…

 Од скалите под Камен мост машко лице…