Објавено на:

(Видео) Пекол на земјата: Еве како изгледаше Азовстал утринава

t

И покрај негирањето на Москва, фабриката Азовстал се чисти последното упориште на батаљонот Азов во градот Мариопол.

Украинските вооружени сили повеќе пати посочија дека екстремистите од Азов се заробени во лавиринтите под фабриката и дека Русите масовно ги ракетираат, гранатираат и помбардираат просториите на некогашниот најголем металуршки комбинат во овој дел од Европа.

Утринава Азовстал повторно е пекол на земјата.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прегазен пешак во Сарај со тешки повреди…

Седумдесет и шестгодишен скопјанец со автомобил удри…

Товарно моторно возило со скопски регистарски таблички…

На 25.03.2023 во 06.00 часот било пријавено…

(Видео) Како Мицкоски тврдеше дека двојазичните униформи…

Трета Опција преку Фејсбук се потсети на…

ЕВРОПА ОСТАНА БЕЗ ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА, Украина…

Британија и Франција веќе објавија дека им…

Струмичанец „фатен“ со 2,34 промили алкохол како…

Струмичанецот, под сериозно дејство на алкохол, возел…