(Видео) Петар Атанасов го навести распадот на СДСМ: Формира нова партија

t

Поранешниот заменик-министер за образование и долгогодишен член на СДСМ, Петар Атанасов, ќе формира нова партија, потврди тој за Канал 5. Според Атанасов дојдено е време за нова политичка сила во државата која би ги обединила незадоволните и од социјалдемократските, но и од политиките на другите партии, како и сите граѓаните кои, како што вели, сакаат подобра иднина.

Професорот Атанасов не сакаше да открие конкретни имиња кој се ќе биде дел од неговиот тим.. И покрај тоа што Атанасов активно се ангажираше и јавно го поддржа Максим Димитриевки за независната градоначалничка кампања засега не сака да открие дали кумановскиот градоначланик ќе биде дел од потенцијалната нова партија.

Иницијатвата за формирање на партијата се уште е во зачеток, а кога ќе биде официјализирана ќе зависи од составот на новата Владата и компетентноста на кадровските решенија што ќе ги испорачаат органите на СДСМ, вели Атанасов…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…

Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ…

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието…

Груевски: Рестартирање на пропаднатите “споменици на транзицијата”,…

Претходната Влада предводена од Груевски започна проект…

Богоев: Веќе се е јасно, во Македонија…

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во своја…

Левица: Елитата во војна со народот, ДПМНЕ…

ДПМНЕ и СДС слават заедно со хоштаплерите…