(Видео) Петрушевски побара зголемување на платите во МВР и го обвини министерот Спасовски за лицемерие

t

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, на неговиот Твитер профил објави дека предложил амандман за зголемување на платите во МВР.

Начелно министерот Спасовски кажал дека ќе го поддржи, но според Петрушевски тоа е само лицемерие.


Еве што напиша Петрушевски на Твитер:

“Предложив амандман за зголемување на платата на припадниците на МВР

Спасовски ставен во тесно условно го прифати, барајќи најпрвин да се обезбедат средства во Буџетот

Лицемерие, бидејќи во меѓувреме им ја намалува, скратувајќи им го додатокот за кариера”

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен криминалец од Грчец баран со потерница

Денеска (24.06.2022) во 12.20 часот во Скопје,…

МВР продолжува да ги ровари кафичите: Во…

Вчера вечер, седум лица во скопски локали…

Спасовски: МВР е посветено кон натамошното развивање…

Министерството за внатрешни работи е посветено кон…

Починат маж пронајден во Кисела Вода

Починат маж вчера попладне бил пронајден во…

Засилени контроли на МВР: 217 санкции во…

Министерството за внатрешни работи во текот на…