(Видео) “Пловат” кревети, мебел и останати производи во Ист Гејт!

t

Големото невреме кое го зафати Скопје попладнево, го поплави градот и предизвика големи материјални штети, предизвика и поплави во Ист Гејт Мол.

Голем број граѓани кои за време на невремето се затекнале во трговскиот центар објавуваат видеа од поплавените простории каде може да се види дека низ трговскиот буквално “пловат” кревети и останати предмети и производи кои биле поплавени.

Денешното невреме откорна голем број на дрвја, многу улици се блокирани, а екипите на Град Скопје, ЦУК, противпожарните служби и брзата помош се на терен и работат на справување со последиците од невремето и помош на граѓаните на кои им етоа потребно.

Погледнете ги видеата од поплавите во Ист Гејт ТУКА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

АСО: Пријавени 349 штети од поплавата во…

Граѓани и фирми од Скопје пријавиле осигурани…

Се јавија од КАРИЛ: Клиниката не била…

Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување…

(Видео) “Пловат” кревети, мебел и останати производи…

Големото невреме кое го зафати Скопје попладнево,…

(Видео) Тетово повторно под вода: Поплавени улици…

Попладнево цело Тетово беше погодено од големото…

Хаос во Кочани: Скоро цел град е…

РЦУК ШТИП известува-Вонредна информацијаПоплави-Кочани Преку бројот за…