(Видео) Погледнете го новиот трејлер за втората сезона на „Squid Game“

t

Нетфликс објави нов трејлер за втората сезона од контроверзната серија „Squid Game“. Овој пат се откриени повеќе детали.

Хванг Јун-хо е меѓу ликовите кои се враќаат за втората сезона на Squid Game, што е малку изненадувачки со оглед на неговата судбина на крајот од првата сезона.

За време на првото излегување на Squid Game, Џун-хо се прикрадува на островот каде што се одржуваат игрите со надеж дека ќе открие што се случило со неговиот брат.

Полицаецот ги добива одговорите што ги бара, но тие не нудат затворање. Наместо да открие дека неговиот брат е жртва на Squid Game, Џун-хо открива дека тој е мозокот зад организацијата зад нив.

За време на конфронтацијата на Јун-хо со неговиот брат, Фронт Ман тој му пука во рамото. Самиот истрел не изгледа фатален, но Јун-Хо ќе падне од карпа. Повеќето гледачи претпоставуваа дека ликот е мртов по оваа средба на крајот од првата сезона на Squid Game. Сепак, веста дека тој ќе се врати е возбудлива.

„Squid Game “ привлече големо внимание кај јавноста, а во некои западни земји беше побарана забрана за емитување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…