(Видео) Пожарот се проширил, едно лице пренесено во болница

t

Доцна вечерва изби пожар во куќа во стариот дел од Тетово, јавува дописникот на ТВ21 од Тетово. Подоцна пожарот се проширил.

„Пожарникарите дојдоа на време. Немаше никој од сопствениците на трите куќи кои горат. Малку да задоцнеа пожарникарите ќе беше голема катастрофа“, вели пред ТВ21 еден од очевидците.


-Вечерва околу 19 часот и 20 минути, во СВРТетово пријавен е пожар во куќа на улица “Вукашин Симовски” во тетовската населба Колтук, сопственост на 50-годишниот тетовец И.С, кој при тоа задобил повреди и веднаш е пренесен во тетовката Клиничка болница за укажување на лекарска помош. Пожарот се проширил и на соседната куќа во која подолго време не живеел никој. Екипи на тетовскста Територијална противпожарна единица со неколку возила ангажирани се на локализирање на пожарот, велат од тетовската полиција за Фокус.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Девет месеци нема одговорност за пожарот во…

Обвинителството тактизира за случајот со изгорената модуларна…

Изгоре “Ауди” во Гази Баба

Автомобил „Ауди“ рано утрово изгорел пред куќа…

(Фото) Голем пожар во близина на Берлин:…

Голем шумски пожар забрзано се шири во…

Драма во Тетово: Лица од Гајре и…

Тетовски полицајци вчера во Шипковица пукале во…