(Видео) Пожар во Париз, гори најголемиот пазар во светот

t

Голем пожар избувна на најголемиот пазар во светот, кој се наоѓа во Париз, пишува „Ле фигаро“.

Чадот предизвикан од пожарот е видлив на неколку километри наоколу, пренесува медиумот.Пазарот, според написите е многу привлечно место за посета на љубителите на храна кои патуваат.

Се протега на површина од 234 хектари.

Пожарникарите се на местото на настанот и апелираат да не се оди во тој дел од градот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поранешен бугарски вице-премиер: Скопје и Софија да…

Ситуацијата во бугарско-македонските односи треба да се…

Шојгу им нареди на руските војници во…

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу му…

КАТАСТРОФА: Бројот на загинати се искачи на…

Бројот на загинати во страшните земјотреси во…

(Фото) Радев се сретна со Пендиков: Немало…

Бугарската држава нема да толерира насилство врз…

(Во живо) СТРАШНО! Земјотресот од 7,7 степени…

Во врска со земјотресот што се случи…