Објавено на:

(Видео) Позната американска новинарка го “нокаутираше” Западот: Лажеме за Украина во епски размери!

t

Американска новинарка го нокаутираше Западот со изјава во живо: Лажеме за Украина во епски размери.

Има Толку многу дезинформации за Украина што никогаш не сме виделе такво нешто, се лажеме во епски размери, предупреди познатата американска новинарка Лаура Логан, која известува за војни 35 години, на ТВ каналот „ Вистински американски глас“.

Однесувањето на американските медиуми на Логан според системот дека „Путин мора да се мрази, а Украина мора да се сака“ и дека нема ништо измеѓу е споредено со ставот дека или сте бел супрематист или одите со демократски наратив „за сè под сонцето“.

Таа објасни и зошто е точно дека неонацистите дејствуваат во Украина.

Погледнете го видеото во продолжение на следниот линк: https://t.me/sputniksrbija/16135

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарија за половина година ѝ дала на…

Софија му предаде на Киев оружје во…

Обединетите нации загрижени за кршење на човековите…

Структурите за човекови права на ОН регистрираат…

Јотова стана миротворец: Се залага за преговори…

Бугарскaта потпретседателка Илијана Јотова се залага за…

Украински дрон експлодираше на 250 километри од…

Во областа Тула во Русија, недалеку од…

Борел се закани со нови санкции: Ако…

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика…