(Видео) Полицијата стои додека фрлаат со камења по демонстрантите

t

Вчера се случи голем инцидент кога демонстрантите против францускиот предлог беа нападнати од група луѓе кај плоштадот „Скендербег“.

Кон демонстрантите летаа различни предмети, од камења до столчиња и останати предмети, а на социјалните мрежи се појавија различни видеа.

На едно од видеото во описот се обвинуваат полицајците дека не реагираат додека групата луѓе од „Скендербег“ фрлаат предмети против демонстрантите.

– Видеото можете да го погледнете ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Препораките на комисијата се според принципот…

Препораките на мешовитата комисија за историски прашања се на принцип…

Бугарското МНР ја охрабрува комисијата да работи…

Бугарското МНР објави соопштение со протоколите од…

Ѓоргиев: Препораките за заедничко чествување и промената…

Идентитетите во средниот век и сегашните национални…

Мали гужви на граничните премини: Се чека…

На Граничниот премин „Богородица“ времето на чекање…

Земја, која со оружје помага друга земја,…

Професорот Љубомир Цуцуловски на Фејбук објави кратка…