(Видео) Полиција пукаше во човек со две ампутирани нозе

t

Човек на кој му биле ампутирани двете нозе бил застрелан и убиен од група полицајци од Калифорнија додека се обидел да побегне од нив откако скокнал од својата инвалидска количка.

Тројца полицајци од полицискиот оддел во Хантингтон Парк биле снимени како пукаат во Ентони Лоу Џуниор, 36-годишен татко на две деца.

Лоу Џуниор избодел непознато лице со нож пред да биде застрелан неиспровоцирано, според полицијата, и се обидувал да побегне од двајца полицајци, пишува Дејли мејл.

На видеото од инцидентот се гледа како тој стои пред двајца полицајци покрај својата инвалидска количка од која скокна.Се свртел и се обидел набрзина да им се оттргне, држејќи во едната рака голем месарски нож.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…

Османи со директна порака до “огнените”: Срамота…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…

По Киев јапонскиот премиер пристигна и во…

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во Буча со…

Османи: Косовски политичар кажа дека Ахмети е…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…