Објавено на:

(Видео) Поплава на “Пластичарска”, возила се заглавени во водата – Силно невреме со град го погоди Скопје!

t

Силно невреме со силен ветер, дожд и град предмалку го зафати Скопје.

УХМР претходно најави дека попладнево во неколку делови од државата има услови за појава на невреме проследено со град.

Во меѓувреме до редакцијата на Инфомакс пристигнаа информации дека улицата Пластичарска е поплавена и има заглавени возила во водата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Едно лице загина, две се повредени…

Едно лице загина, а две се повредени…

(Фото) Силно невреме во Кавадарци: Поплавени се…

Силно невреме проследено со обилни врнежи од…

Прскање против возрасни форми на комарци овој…

Авионската дезинсекција против возрасни форми комарци на…

(Видео) Езера во Белград: Големо невреме направи…

Силни и обилни врнежи пропратени со грмежи…

Ракија не е за секого: Прободен и…

Британски војник бил нападнат за време на…