(Видео) Портпаролот на Бајден одбива да одговори дали и колку пари од САД се инвестирани во Вухан и дали имаат врска со Ковид-19

t

На социјалните мрежи е објавена снимка од прес-конференција на која портпаролот на американскиот претседател во Стејт департментот, Мет Милер, одби да одговори на новинарско прашање за тоа дали и колку пари на американските даночни обврзници се потрошени во Вухан и дали тоа има некаква врска со вирусот Ковид-19.

Милер одбива да одговори на прашањето.

Снимката од целата прес-конференција може да ја погледнете во продолжение, а конкретниот момент е во 38 минута од видеото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Амбасадата на САД открива за што разговарале…

Силна поддршка од САД за Македонија, нашиот…

Студија: Карантините за време на Ковид-19 предизвикаа…

Дури и по завршувањето на карантините, забрзаното…

Американски воено летало се сруши во Јапонија

Властите на островот Окинава бараат приземјување на…

Блинкен: НАТО решително ќе одговори на актерите…

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен рече дека…

Ковачевски: Самитот на ОБСЕ е одлична можност…

"Македонија треба да е горда на своето…