(Видео) Португалија ја дуплираше предноста

t

Фудбалската селеција на Португалија успеа да ја удвои предноста во дуелот на „Драгао“ против Македонија (2-0). 

Популарните „Селесао“ не простија одново, па по загубена топка на Енис Барди во напад, со леснотија домаќинот стигна до гол. Диого Жота уфрли во шеснаесетникот, а Бруно Фернандеш го комплетираше матот во два потега. 

Иако Македонија се ослободи, заигра посигурно и посмело, тоа не резултираше со погодок и Португалија успеа да направи сериозен исчекор кон Светското првенство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугари “има снемано”: До пладне во Македонија…

До пладне гласале само 15 "македонски Бугари"…

Ќе преземе ли некој нешто?! Никнува нов…

На 7 октомври во Охрид ќе се…

Егзодус на работна сила: Намален бројот на…

Бројот на работниците во индустријата во периодот…

Пендаровски на средба со албански пратеници: Односите…

Претседателот Стево Пендаровски денеска прими делегација на…

“Најмногу не сакаат”: Од земјите од регионот…

Стејт департментот соопшти повеќе од две милијарди…