(Видео) Последното интервју на Ламбе Алабаковски: Еве зошто се врати во Македонијa?!

t

ЛАМБЕ СО ГОДИНИ ВОЗЕЛ КАМИОН ВО АМЕРИКА? – ПОСЛЕДНОТО ИНТЕРВЈУ СО ЛАМБЕ: ЗОШТО СЕ ВРАТИ ВО МАКЕДОНИЈА?

Последното интервју Ламбе го направи во емисијата „Еден на Еден“ на Жаре.

Во еден момент Жаре го праша зошто се врати, што ти фали тука. Тој рече – носталгија, колку повеќе си надвор од земјата толку повеќе ти фали Македонија.

Во Америка рече работел со камиони, транспорт.

Пуштете од 17-тата минута натаму:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полицајка и постар маж повредени во судирот…

Вчера во 08:35 часот било пријавено дека…

Пороен дожд, грмежи, град и силен ветер:…

Подрачјето на земјава од утре до средината…

Што допре Свето Пивара се исуши: Како…

Феноменот Свето Јаневски, познат како Свето Пивара,…

ЕУ ја предупреди Албанија: Стоп на шемата…

Делегацијата на Европската унија во Тирана ја…

Важно соопштение од Народна банка: Раст на…

Во јули годинава според намената на кредитите…