(Видео) Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ зборувале за резултат од 18 пратеници на Левица на следните парламентарни избори!

t

Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ зборувале за бројка од 18 пратеници на Левица на следните парламентарни избори, открива во денешната епизода на Тешки муабети пратеникот на Левица, Борислав Крмов.

– Јас мислам дека ќе имаме двоцифрен број на пратеници, не знам која бројка, ние немаме пари да плаќаме за скапи анкети.

Добиваме податоци од страна, за бројка од 15 пратеници, некои пратеници на ВМРО-ДПМНЕ зборуваат за бројка од 18 пратеници. Бројката зависи од исходот од гласање на уставните измени, според мене ќе имаме од 10 до 15 пратеници, вели Крмов кој смета дека во одредени општини Левица ќе ја победи СДСМ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По барање на Левица, МОН ги одзеде…

Секој ученик заслужува безбедна образовна средина. Драматичните…

Апасиев бара одложување на лидерската средба! Утре…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, предмалку на…

(Фото) Европратеникот од Ирска, Мик Волас: Левица…

Познатиот европратеник од Ирска Мик Волас кој…

Левица: Касами повика на рушење на уставниот…

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен…

Левица: Македонските власти ја премолчуваат бугаризацијата на…

Власта во Македонија ја премолчува бугаризацијата на…