(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а каде Русија на мапата

t

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави анкета на улиците на Лос Анџелес замолувајќи случајни минувачи да му покажат каде на светската карта се наоѓаат Украина и Русија.

Ова се одговорите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Меѓународен скандал: Русија го УАПСИ јапонскиот…

ФСБ го приведе јапонскиот конзул Мотоки Тацунори…

Чавушоглу: Јасно ѝ ставивме до знаење на…

Турција нема да ја признае анексијата на…

Излезеноста надмина 50% во сите региони: Претпоследен…

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР…

Споредбите меѓу Хитлер и Путин се неправедни:…

Чешкиот претседател Милош Земан се спротивстави на одлуката на…

Србија нема да ги прифати резултатите од…

Министерот за надворешни работи Никола Селаковиќ изјави…