(Видео) Првите јајца завршија во МНР, настрада и врата од министерството

t

Првите јајца денеска завршија и во фасадата на МНР, откако групата демонстранти решија да го изразат својот револт токму кон министертвото на Бујар Османи.

Вчера после тензиите пред Владата и Собранието лидерот на Левица, Димитар Апасиев најави посета на претседателот Пендаровски и изненадувањето кое денеска е МНР.

На видеото во продолжение може да ги проследите активностите на демонстрантите.

Исто така може да се види дека има скршена врата од МНР која најверојатно настрадала при фрлањето кон зградата.

Следете го протестот во живо на слениот ЛИНК

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И бугарското МНР ни го честиташе Илинден:…

Срдечна благодарност за искрените честитки од нашите…

Турција е спремна да “ги седне” на…

Турција е подготвена да понуди платформа за…

(Фото) Македонците во Лондон до Макрон: Запри…

Македонската дијаспора во Лондон одржа протести пред…

Дабиќ: МНР ми подготви дисциплинска поради говор…

Претседателот на Македонскиот дипломатски синдикат, Зоран Дабиќ,…

(Фото) Османи се пофали: Зградата на МНР…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи објави…