(Видео) Прво промашување на Роналдо: Македонија се бори за светско!

t

Кристијано Роналдо, првата ѕвезда на Португалија ја имаше првата закана на финалниот бараж натпревар против Македонија.

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед одлично се отвори во празен простор и доби прецизна топка од Отавио, ама иако имаше чиста позиција за малку биеше непрецизно и топката „профучи“ покрај левата статива од нашиот гол.

Роналдо, заедно со Жота и Бернардо Силва го сочинуваат нападот на Португалија, ама засега нашата одбрана одлично се справува со премиерлигашките ѕвезди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Коцарев: Да се соочиме со реалноста дека…

Треба да се соочиме со реалноста дека…

Една битка добиена: Стразбур ги отфрли амандманите…

Амандманите на бугарските пратеници Александар Јорданов и…

Добро утро со Инфомакс: Те барам во…

Можеби не сме многу на број, не…

Ковачевски и Ердоган разговараа за економската соработка…

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна и…

Република Македонија протера Албанец! Ова се деталите

На 05.10.2022 на ул„Маршал Тито“ во Кичево,…