Објавено на:

(Видео) Прекрасен гол на Роналдо од слободен удар како во најдобрите денови од кариерата

t

Кристијано Роналдо во моментов игра во Саудиска Арабија, а слободните удари не му одеа од рака. Сепак, Португалецот покажа дека уште има топ во ногата, откако постигна атрактивен гол од прекин за Ал Наср.

Против екипата на Абха, Роналдо погоди од триесетина метри. Се играше 79. минута од дуелот во Саудиска Арабија, на кој често оспоруваниот Роналдо распали од слободен удар и ги замолкна критичарите.

Голот на Роналдо од слободен удар:

Видеото погледнете го ТУКА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Роналдо даде четири гола на еден…

Ал Наср со 4-0 победи на гостувањето…

За петтиот роденден на близнаците Ева и…

Поминаа речиси два месеци откако Кристијано Роналдо…

(Фото) По стапките на татка си: Синот…

Синот на Кристијано Роналдо, Кристијано Јуниор ќе…