Објавено на:

(Видео) Премиерите на Данска и на Шпанија ќе се сретнат со Зеленски

t

Премиерите на Данска и Шпанија денеска во Киев ќе се сретнат со украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Шпанскиот премиер Педро Санчез веќе пристигна во главниот град на Украина за да се сретне со лидерот на земјата, соопшти утринава неговиот кабинет.

Санчез на Твитер објави снимка на која е заедно со премиерката Мете Фредериксен по пристигнувањето во Украина.

Страните ќе разговараат за натамошна поддршка за Украинците и гонење на „воени злосторства и кршење на човековите права, се вели во соопштението на данската премиерка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прегазен пешак во Сарај со тешки повреди…

Седумдесет и шестгодишен скопјанец со автомобил удри…

Товарно моторно возило со скопски регистарски таблички…

На 25.03.2023 во 06.00 часот било пријавено…

(Видео) Како Мицкоски тврдеше дека двојазичните униформи…

Трета Опција преку Фејсбук се потсети на…

ЕВРОПА ОСТАНА БЕЗ ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА, Украина…

Британија и Франција веќе објавија дека им…

Струмичанец „фатен“ со 2,34 промили алкохол како…

Струмичанецот, под сериозно дејство на алкохол, возел…