(Видео) Премиерот Ковачевски си купи ракија за 350 денари

t

Премиерот Димитар Ковачевски од првиот национален саем за храна и пијалоци премиерот си купи жочта ракија за 350 денари.

Тој рече дека за нивната ракија дознал уште во Белград за време на саемот на Отворен Балкан и тогаш сите му ја фалеле дека е многу добра.

Видео:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да не беше Русија кој ќе ви…

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија…

Скопјанец пронајден мртов во викендица

На 27.01.2023 околу 12.35 часот во СВР…

Папата Франциск: „Грешат оние кои мислат дека…

Папата Франциск ги појасни своите неодамнешни коментари…

Тензично: Поради “опасни нивоа на верска нетолеранција…

Турција издаде предупредување за патување во европските…

Нетанјаху: „Нашиот одговор ќе биде силен, брз…

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху најави „силен“ и…