Објавено на:

(Видео) Преплашени за судбината десетици украински војнци кои се заробени од страна на руските сепаратисти

t

Борците на сепаратистичките републики заробија група украински војници, дел од поголем број припадници на вооружените сили на Украина кои беа заробени во Волноваха.

Само на едно видео снимено од борците на ДНР се покажуваат најмалку 17 затвореници.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин става крај на доминацијата на САД…

Путин создава геополитички проект кој ја прекинува…

(Видео) Русите направија “пепел”: Штаб на украинската…

Главниот штаб на украинската армија во Дњепропетровск…

Османи кон Кулеба: Македонците како никој друг…

Русија не само што ја мрази соседната…

Убиени 250 “нацисти”, уништени тенкови и ракетни…

93-ти ден од специјалната операција на Руската…

Русија: Еврото и доларот се “токсични” валути

Најдобрите резервни валути во светот, американскиот долар…