Објавено на:

(Видео) Претставници на американското разузнавање предупредуваат дека Путин може да фрли нуклеарка во Украина

t

Американските разузнавачи тврдат дека Владимир Путин е „очаен“ да го прекине конфликтот околу Украина, при што некои приватно сугерираат дека тој би можел да активира тактичко нуклеарно оружје во еден украински град за да ја заврши работата.

Шефовите на ЦИА, ФБИ, НСА, Одбранбената разузнавачка агенција и директорот на Националното разузнавање зборуваа на сослушувањето на Избраната комисија за разузнавање на Претставничкиот дом и сите тврдеа дека Путин е фрустриран од бавното темпо на инвазијата.


Разузнавачите, исто така, тврдат дека во последните две недели биле убиени до 4000 руски војници.

Поттикнат од неговите разочарувања, Путин би можел да прибегне кон употреба на мало нуклеарно оружје, интимираа тие, колку и да звучи лудо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хаос во Барселона: Се судрија два воза,…

Едно лице загина, а 85 се повредени…

Села: Мислам дека ќе имаме избори во…

Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на…

ЕУ одобрува дополнителни 500 милиони евра за…

Министрите за надворешни работи на ЕУ се…

(Фото) Украинско Арачиново: Повредените војници од Азовстал…

Автобуси со заробени милитанти од полкот „Азов“…

Секој со своја желба: Села бара осум…

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села…