(Видео) Приврзаници на ВМРО го блокираа влезот од куќата на Петков

t

Приврзаници на ВМРО утрово го блокираа влезот од куќата на премиерот на Бугарија, Кирил Петков.

Европратеникот Ангел Џамбазки објави снимка на социјалните мрежи и праша кога премиерот ќе поднесе оставка.


„Причината поради која сме тука е тоа што сакаме да слушнеме одговор на прашањата кои се важни во однос на надворешната политика кон Македонија“, вели Џамбазки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И на Шанац му пукна филмот: Ако…

Не сум во Македонија и душата ми…

Нема најава за нова средба на работната…

Работната група на политичките партии за францускиот…

(Видео) Игор Југ: Ќе ви ја донесам…

Уставобранителот Игор Југ на социјалните мрежи сподели…

На Козлова да и се одземе државјанството:…

Коментар на професорката Катерина Колозова на твитер…