Објавено на:

(Видео) Проблеми во Италија: Огромна маса на граѓани се собра во Пиза и Рим за да даде поддршка за Русија

t

Во Рим и Пиза се одржаа демонстрации против испраќање оружје во Украина.

Вакци демонстрации во текот на денешниот ден се одржаа и во Бугарија и во Ерменија.

Претходно протести за поддршка на Русија имаше и во Скопје.

Погледнете ги видеата во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Силен земјотрес ја стресе јужна Италија

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според…

БРАВО: Италија отвара Музеј на Холокаустот во…

Музеј посветен на сеќавањето на Холокаустот постои…

Арсовска на средба со италијанскиот амбасадор: Продолжуваме…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска…

Капетан во италијанската морнарица осуден на 30…

Капетан на италијанската морнарица е осуден на…

(Видео) Судир на воени авиони: Двајца пилоти…

Двајца пилоти на воената авијација загинаа во…