Објавено на:

(Видео) Проклети да се, Украинците се корумпирани, не фрлија како месо: Војник раскажува за третманот во украинската армија

t

„Украинците се корумпирани, проклети. Нè фрлија како месо“ – војник на Вооружените сили на Украина, кој го положил оружјето, раскажал како биле фрлени во густината на пеколот.

Како што забележува затвореникот, мобилизираните едноставно немаат избор: „Или во војна или во затвор“


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинците во Доњецк чекаат оружје

По падот на регионот Луганск украинските вооружени…

Зеленски бара 100 милијарди евра за обнова…

„Закрепнувањето на Украина е најголемиот придонес за…

Трас денеска ќе го објави планот за…

Британската министерка за надворешни работи Лиз Трас…

Возбудливата љубовна приказна на Европејците и Украинците…

Се чини дека возбудливата љубовна приказна на…

Ништо од единството: Ситуацијата во Украина ги…

Британски весник: Ситуацијата во Украина го подели…