Објавено на:

(Видео) Демонстрантите во Ереван се судрија со полицијата

t

Масата демонстранти се обидоа да влезат во зградата на владата, нарекувајќи го премиерот Никол Пашинјан предавник.

Демонстрантите во главниот град на Ерменија, Ереван се обидоа да влезат во зградата на Владата, според објавите од лице место. Премиерот Пашинјан предупреди на можен пуч, додека полицијата се обидуваше да ја разбие толпата со употреба на шок бомби.

Според видеата се гледа како полицијата формира кордон околу зградата на владата, додека лутата толпа ги мава со шишиња и други тврди предмети.

Неколку протестирачи се пожалија на повреди откако полицијата почна да фрла шок бомби на масата протестанти.

Видеото од случувањата може да го погледнете ТУКА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Илјадници протестираа законот за амнестија на каталонските…

Договорот за амнестија го склучи Социјалистичката партија…

(Видео) Над 100 000 луѓе на улиците…

Вчера имаше масовни пропалестински протести во Вашингтон,…

Лавров утре во посета на Техеран, Иран

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров утре…

(Видео) Масовен протест во Атина со поддршка…

Масовен протест во Атина, илјадници луѓе излегоа…

(Видео) И денес масовни протести во Јордан…

Илјадници луѓе и денес протестираат поради бомбардирањето…