Објавено на:

(Видео) Протестите продолжуваат: Земјоделците во Холандија ги прскаат полицајците со ѓубриво и сено

t

Земјоделците во Холандија прскаат ѓубриво и сено врз полицијата во знак на протест против владиниот план да ги преполови емисиите на азотни оксиди до 2030 година.


Земјоделците сметаат дека владиниот план ќе го уништи земјоделството како мал бизнис.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Филмски грабеж во Холандија: Срби го украле…

Холандските истражители интензивно трагаат по петмина маскирани…

(Видео) Протестите продолжуваат: Земјоделците во Холандија ги…

Земјоделците во Холандија прскаат ѓубриво и сено…

Холандски експерт: ЕУ не почна преговори со…

Холандскиот експерт за балкански, евроазиски и трансатлански…

Опасно торнадо во Холандија: Еден мртов и…

Реткото торнадо уби најмалку едно лице, а…

Руте: Шансите да се постигне решение за…

Холандскиот премиер Марк Руте пред почетокот на…