Објавено на:

(Видео) Протест за поддршка на Русија во Ерменија – Тука сме да му кажеме не на нацизмот!

t

Протести во Ерменија: Тука сме да му кажеме не на нацизмот!

Во Ереван се одржува митинг за поддршка на руската специјална операција.

Учесниците ги носат знамињата на Русија, Ерменија, како и симболите „З“.

Погледнете ги видеата во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинската државна нуклеарна агенција тврди дека Русија…

Украинската државна нуклеарна агенција Енергоатом тврди дека…

Русија и Турција ја зголемуваат трговската соработка…

Русија и Турција потпишаа "патоказ за економска…

Италијанската даночна полиција заплени имот вреден над…

Италијанската даночна полиција заплени имот во вредност…

Конашенков: За еден ден елиминирани преку 500…

Официјалниот претставник на руското Министерство за одбрана,…

(Видео) Тоа е просто пекол, не се…

Тоа е само пекол! – Зеленски ја…