Објавено на:

(Видео) Професорите и студентите од познат сириски универзитет дадоа поддршка за Путин

t

Студентите и персоналот на Универзитетот Ал Баат од Сирија одржаа митинг за поддршка на руската воена операција во Украина.

Учесниците маршираа веејќи сириски и руски знамиња и носејќи постери со ликот на рускиот претседател Владимир Путин.


Претходно протести за поддршка на Русија и Путин се организираа во Белград, а во повеќе руски градови луѓето излегоа за да дадат поддршка за нивната армија.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјите од ЕУ не успеаја да се…

Брисел се надеваше дека ќе постигне договор…

Министерство за одбрана на Русија: Соборивме три…

Руската армија во текот на ноќта собори…

Седум држави формираат заеднички систем за размена…

САД, Јапонија, Канада, Јужна Кореја, Тајван, Филипини…

Институтот за војна: Неспособноста на Русите доаѓа…

Институтот за војна објави нова анализа и мапа на…

Убиени 150 украински војници, уништени воени упоришта…

Брифинг на руското Министерство за одбрана (15.05.2022)…