(Видео) Ракети го прелетуваат Киев: Украинската армија тврди дека Русија подготвува офанзива на главниот град!

t

Руските окупаторски сили се прегрупираат за да се обидат повторно да го заземат Киев.

Ова е објавено во оперативниот извештај за 12:00 часот во Генералштабот.


Според разузнавачите, по неуспешната офанзива во правец на Фастив, непријателот се обидува да ја продолжи офанзивата во оваа насока.

Групацијата на силите и средствата за одбрана на Киев ја одбива офанзивата на непријателот, нанесува огнена штета на неговата офанзивна група и цврсто држи одредени граници, се вели во извештајот.

Еве како изгледа небото над Киев во моментов!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И после има многу сообраќајки: МВР фати…

Во текот на вчерашниот ден (27.05.2022) Министерството…

(Видео) Трогателно: Игор Ангелов се сретна со…

Горан Ангелов – Ќосето, кој е еден…

(Видео) Хаос на улиците во Виена откако…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Почина поранешниот албански претседател Бујар Нишани

На 56- годишна возраст почина поранешниот албански…

Кина подготвува “руско сценарио” : Се спремаат…

"Руско сценарио“: Кина се подготвува за најлошото.…