Објавено на:

(Видео) Рама ја изненади италијанската премиерка со бакнеж

t

Албанскиот премиер Еди Рама е познат по своето неконвенционално однесување, а неговиот потег на неодамнешниот самит на Европската политичка заедница во Кишињев ги изненади сите, особено италијанската премиерка Мелони.


Како што може да се види на видеата кои се појавија на социјалните мрежи, Рама ѝ пријде на премиерката, силно ја прегрна и ја бакна во образ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рама: Разочаран сум од ЕУ

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не…

Премиерите на Црна Гора и Албанија едногласни:…

Премиерите на Црна Гора и Албанија, Дритан…

Рама: Имаме највисоки цени на гориво во…

Албанскиот премиер Еди Рама призна дека во…

Рама: Чекањето е фрустрирачко, ЕУ е водена…

Албанскиот премиер Еди Рама апелира до лидерите…

Лoши вести за Македонија: Остануваме сами на…

На крајот на годината, премиерот Еди Рама…