Објавено на:

(Видео) “Револуција” во Париз – Голем протест пред претседателските избори во земјата – интервенираше полицијата

t

Во пресрет на првиот круг од претседателските избори во Париз се одржаа протести на кои учествуваа и „жолтите елеци“. На неколку улици се запалени канти за отпадоци, а интервенирала и полицијата.

Протестантите изразуваат незадоволство од високите цени на горивата и производите, како и инфлацијата.

Погледнете ги видеата во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Канада: Христијаните заедно со Муслиманите за…

Денес во Отава се обединија Христијаните и…

Франција ги зајакна полициските сили долж границата…

Франција денеска распореди хеликоптер на царинската полиција…

Се шири ли фронтот против корупцијата? Најавен…

Најавен протест против измените во кривичниот законик…

Протест против изградба на мини хидроелектрани на…

Денеска, на местото Смрдлива Вода, жителите од…

Францускиот амбасадор во Нигер го држат како…

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека…