Објавено на:

(Видео) Резил: Русите им го откупуваат оружјето што им го подели Киев – 100 долари од парче

t

Во украинскиот град Мелитопол во тек е набавката на оружје од жителите што им го поделија властите во Киев.

Според информациите на руското министерство за одбрана, Русите палаќаат 100 долари за парче оружје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кичевскиот градоначалник ги критикува СДСМ и ДУИ:…

Покрај низата високи партиски членово и екс-функционери,…

Васало за бугарските клубови и уставните измени:…

Заменик aмбасадорoт во делегација на ЕУ во…

Синдикатот на УКИМ бара за 4 години…

Синдикатот на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“…

(Во живо) Прес-конференција на премиерот Димитар Ковачевски

Следете ја во живо прес-конференцијата на премиерот…

Трагедија: Скопјанец пронајден мртов во стан

На 03.10.2022 во 23.08 часот во Полициска…