Објавено на:

(Видео) РЕКА ОД НАРОД: Израелската армија го подигна степенот на борбена готовност!

t

Израелските одбранбени сили го подигнаа нивото на борбена готовност поради огромниот број на демонстранти кои протестираат на улиците на Тел Авив против контроверзната судска реформа која ја предлага премиерот на земјата, Бенјамин Нетанјаху.

Во продолжение снимки од демонстрантите:

Протестите започнаа откако Нетанјаху го разреши министерот за одбрана на земјата од нговата функција поради противење на реформата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) РЕКА ОД НАРОД: Израелската армија го…

Израелските одбранбени сили го подигнаа нивото на…

(Видео) Полицијата со водени топови го брани…

Израелската полиција користи водени топови за да…

(Видео) ХАОС во Тел Авив: Илјадници демонстранти…

Десетици илјади Израелци се собраа во Тел…

Така прави премиер: Нетанјаху го смени министерот…

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го смени министерот…

Израел испраќа воена опрема во Украина

Владата на Бенјамин Нетанјаху даде „зелено светло“…