(Видео) Романците скандираа “Косово е Србија”, косовските фудбалери го напуштија теренот

t

Скандал се случи вечерва во Букурешт каде беше преинат мечот меѓу Романија и Косово во 18.минута. Причина беа домашните фанови кои провокативно скандираа „Косово е Србија“.

По неколку минути, фудбалерите на Косово одлучија да заминат од теренот.

Репрезентативците на Романија, Јанис Хаџи и Николае Станчиу, заминаа кај домашните фанови да ги замолат да престанат со таквите скандирања.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Курти: Граѓаните на Косово и Албанија да…

Косовскиот премиер Албин Курти денеска од Форумот…

Петковиќ: Симболите на “голема Албанија” во Косово…

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија,…

Курти: Косовските безбедносни сили се наследници на…

Косовските власти денеска го слават денот на…

Косово ќе продолжи да се опремува со…

Министерот за одбрана на Косово, Ејуп Маќедонци…

Курти се сретна со Рита Ора: Ја…

Косовскиот премиер Албин Курти се сретна со…