Објавено на:

(Видео) Русите безмилосни: Азовстал е срамнет со земја!

t

По неколку дневниот коридор за евакуација на цивили од фабриката Азовстал во Мариопол, Русите безмилосно удрија по фабриката која се чини ќе се претвори во гробница за нацистичкиот батаљон Азов.

Според видеата објавени на социјалните мрежи во моментов фабриката безмилосно е гранатирана и бомбардирана од Русите кои удрија по останатите од 2 до 4 илјади припадници на батаљонот кои се фортифицирани во фабриката.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Повторно апсење на дилери: Полицијата уапси повеќе…

На 25.03.2023 во 00.00 часот на подрачје…

ДУИ: Има европско ориентирани пратеници во редовите…

Демократската Унија за Интеграција ја повикува опозицијата…

Загина руски музичар кој го критикуваше Путин,…

Основачот на поп групата, чија песна стана…

По пандемијата срцевите удари зголемени за трипати,…

По ковид пандемијата зголемен е бројот на…

Грујичиќ: Во 1999 година се водеше нуклеарна…

Министерката за здравство Даница Грујичиќ денеска изјави…