Објавено на:

(Видео) Русите ги скротија Азовците: Први снимки од заробениците од Азовстал

t

Првото видео од заробениците од Азовстал.

Вкупно 2.300 воени затвореници се во истражен затвор во ДНР.

Меѓу нив има и како шро велат властите во Доњецк, нацисти од Азов и припадници на Националната гарда и вооружените сили на Украина, кои се предадоа во Мариупол.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинците признаа: Загинаа над 93.000 наши војници

Украинските власти објавија дека од почетокот на…

Столтенберг стравува од ескалација на конфликтот во…

Засега алијансата нема информации за инцидентот со…

Путин: Русија со сите средства ќе се…

Русија ќе ја продолжи конзистентната борба за…

Обид за атентат на заменик-градоначалникот на Мелитопол!

Обид за убиство на заменик-градоначалникот на Мелитопол,…

Затоа се држава: Русија ги вметнува хероите…

Хероите од специјалната операција ќе бидат вклучени…