Објавено на:

(Видео) Русите ги скротија Азовците: Први снимки од заробениците од Азовстал

t

Првото видео од заробениците од Азовстал.

Вкупно 2.300 воени затвореници се во истражен затвор во ДНР.

Меѓу нив има и како шро велат властите во Доњецк, нацисти од Азов и припадници на Националната гарда и вооружените сили на Украина, кои се предадоа во Мариупол.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шефот на регионот Херсон убеден во позитивни…

Референдумот за присоединување на регионот Херсон кон…

Премиерот не очекува бегалски бран од Русија:…

Премиерот Димитар Ковачевски во одговор на новинарско…

Следува пресврт на настаните? Русија е подготвена…

Русија останува подготвена да преговара со Украина,…

Бугарија ги повикува нејзините државјани во најскоро…

Во врска со комплицираната ситуација, Министерството за…

Европратеници: Нема ЕУ за Србија ако не…

Дел од пратениците во Европскиот парламент сметаат…