ВИДЕО: Русите го потврдија нападот на Одеса, уништени се рафинерија и складишта

t

Министерство за одбрана на Русија потврди дека руските сили уништиле рафинерија за нафта и три складишта за гориво со високопрецизни морски и воздушни ракети во областа на Одеса, пренесува Интерфакс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МНР бара официјална Софија да ги осуди…

Македонското Министерство за надворешни работи бара од…

Приберете децата: Геј парада денес во Скопје

Националната мрежа против хомофобија и трансфобија денеска…

ЕСМ: Мораме да ја поскапиме срујата, енормно…

Од ЕСМ велат дека компанијата понудила цена…

Џонсон стравува дека Украина ќе биде принудена…

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави денеска дека…

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото…

Според средната курсна листа на НБРМ, еврото…