Објавено на:

(Видео) Русите направија “пепел”: Штаб на украинската армија во Дњепропетровск срамнет со земја – Повеќе од 30 загинати

t

Главниот штаб на украинската армија во Дњепропетровск беше срамнет со земја со руски крстосувачки ракети. Изворите велат дека во моментов има над 30 загинати Украинци.

Русија во изминатите неколку дена спроведува голема офанзива на Донбас.


Лидерот на Чечеснакта република, Рамазан Кадиров, на неговиот Телеграм канал соопшти дека руските војници влегле во градот Лиман, а наскоро ќе влезат и во Северодоњецк.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русите го окупираја Северодонецк, објави градоначалникот

Руските сили сега го контролираат Северодонецк во…

Руските трупи во Лисичанск: Се водат улични…

Руските и проруските сили влегле во Лисичанск…

Светските лидери се соочуваат со кризи на…

Каква разлика прави една година. Огромните предизвици,…

Кличко од Али Екпрес: Му се јавувал…

Според портпаролката на Гифи, Лиза Фрихс, првите…

Украинска армија: „Масовно“ бомбардирање од Белорусија врз…

Северниот пограничен регион на Украина Чернигов беше…