Објавено на:

(Видео) Русите направија “пепел”: Штаб на украинската армија во Дњепропетровск срамнет со земја – Повеќе од 30 загинати

t

Главниот штаб на украинската армија во Дњепропетровск беше срамнет со земја со руски крстосувачки ракети. Изворите велат дека во моментов има над 30 загинати Украинци.

Русија во изминатите неколку дена спроведува голема офанзива на Донбас.

Лидерот на Чечеснакта република, Рамазан Кадиров, на неговиот Телеграм канал соопшти дека руските војници влегле во градот Лиман, а наскоро ќе влезат и во Северодоњецк.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинската државна нуклеарна агенција тврди дека Русија…

Украинската државна нуклеарна агенција Енергоатом тврди дека…

Русија и Турција ја зголемуваат трговската соработка…

Русија и Турција потпишаа "патоказ за економска…

Украина го признава Косово? Пратеник поднесе иницијатива…

Украина го призна Косово - пратеник поднесе…

Италијанската даночна полиција заплени имот вреден над…

Италијанската даночна полиција заплени имот во вредност…

Конашенков: За еден ден елиминирани преку 500…

Официјалниот претставник на руското Министерство за одбрана,…